Трудовий договір, зразок, бланк

Значення терміну «трудовий договір» визначено в статті 21 Кодексу законів про працю України (КЗпП), згідно якого трудовим договором вважається угода між працівником та власник підприємства за якою працівник зобов’язується виконувати покладену на нього роботу в зазначені строки згідно розпорядку, а роботодавець — своєчасно виплачувати працівникові заробутну плату. Зазвичай договір укладається в письмовій формі та підписується обома сторонами, наприклад, у випадках, коли заключається договір з неповнолітнім або фізичною особою, при укладанні трудового контракту, при роботі в місцях підвищеного ризику або коли працівник наполягає на укладенні.

При укладанній трудового догорору працівних повинен пред’явити документ, що посівдчує його особу (наприклад, паспорт або водійське посвідчення), трудову книжку, та, за потребою, документ про освіту, довідку про стан здоров’я та ін.

Після укладання договору та до початку робіт роботодавець повинен провести інструктаж працівника: ознайомити його з можливими ризиками для здоров’я, з технікою безпеки, правилами поведінки в надзвичайних ситуаціях, наприклад при пожежі, ознайомити з розкладом та внутрішнім розпорядком, показати робоче місце та забезпечити усім необхідним для виконання робіт.

Трудовий договір, згідно КЗпП, може укладатися на різні терміни, тому їх поділяють на такі види: безстроковий (без зазначення строку дії), строковий (з зазначенням строку дії), та на час виконання робіт. Серед договорів, що укладаються на час виконання робіт є договори на сезонні роботи (до 6 місяців), на тимчасові роботи (до 2 місяців) та договори на заміщення тимчасово відсутніх працівників (до 4 місяців).

Договір зазвичай складється з таких розділів: шапка договору, предмет договору, загальні положення, права і обов’язки працівника, права і обов’язки роботодавця, відомості про робочий час, відомості про оплату праці та соціально-побутове забезпечення працівника, відомості про нерозголошення конфіденційної інформації та комерційноу таємницю, відповідальність сторін та вирішення спорів, умови припинення та розірвання договору, термін дії та реквізити сторін, а також інші відомості.

Детальніше дивіться бланки та зразки трудових договорів:
Скачати зразок бланку строкового договору — формат MS Word.
 Скачати зразок бланку безстрокового договору — формат MS Word.
 Скачати форму трудового договору  між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю — формат MS Word.
Дивіться також: контракт з працівником.

Запись опубликована в рубрике Бланки, Договора с метками , . Добавьте в закладки постоянную ссылку.